Sıkça Sorulan Sorular

Okulsepeti olarak tüm çabamıza rağmen sizlere tek seferde kargo gönderimi sağlayamadığımız durumlar oluşmaktadır. Amacımız, sizlerin bu alışveriş için fazla zaman harcamanızı engellemek ve eksiklerinizi takip ederek en kısa sürede sizlere ulaştırmaktır.

Siparişleriniz üç iş günü içerisinde kargoya teslim edilmektedir. Paketiniz kargoya teslim edildiginde cep telefonunuza bir bilgilendirme SMS’i gönderilmektedir.
Bu durumda size gönderilen paketin üzerinde irsaliye ile birlikte gönderilen Eksik Bildirim Formu’nda ürünlerin hangi ürünlerin hangi sebeplerle gönderilemediğinin bilgisi yer almaktadir. Bu bilgi aynı zamanda sitemizin siparişlerim bölümünden de takip edilebilir(Sistem güncellemesi yapılması gerekli). Son olarak siparişiniz ile ilgili herhangi bir sevk oluşturulduğunda mail adresinize son eksik ürünlerin güncel halini içeren bir mail de gönderilmektedir(Sistem güncellemesi yapılması gereklidir).
Türkçe kaynak kitapların gönderilmemesinin en önemli nedeni müfredat değişikliği sebebi ile geç basılan kitaplardır. Bu durumda yapılan satış kesinlikle okulunuzun bilgisi ve onayı ile gerçekleşmektedir ve kitabın basılacağı tarih olarak yayınevinden bildirilen tarih ilgili öğretmenleriniz tarafından kabul edilmiş bir tarihtir ve buna göre ders işlenmektedir. Bu durumda kitabın basım tarihi tarafımızdan çok sıkı bir şekilde takip edilmekte ve ürün çıkar çıkmaz ilgili öğrencilere gönderilmektedir. Böylece kitapların ne zaman çıkacağının takip zorluğunu sizlere yaşatmadan çözüme kavuşturmaktayız.
ÖNEMLİ NOT: Bazı durumlarda beklenen kitabın bir başkası tarafından piyasadan temin edildiği yönünde bilgilerle karşılaşabilirsiniz. Bu durum çok büyük olasılıkla söz konusu kitabın eski basımının piyasada satılmasından kaynaklı oldugu bilinmelidir. Unutmayın ki bir kitap piyasaya çıkmışsa mutlaka size gönderilecektir. Eksik ürün gönderimlerinde ayrıca bir kargo ücreti alınmamaktadır.
Türkçe okuma kitabının eksik gönderilme durumu, bir kitabın baskısının tükenmesi ve yeni baskı tarihinin öğretmeniniz tarafından kitapla ilgili işleyeceği dersin tarihi ile uyumlu olması ile listede yer almasını onaylaması durumlarında karşılaşılan bir durumdur. Gerek sipariş detaylarında görebileceğiniz, gerekse mail ve evinize gelen koli üzerinde yer alan Eksik Bildirim Formunda da belirttiğimiz kitabın yayın evi tarafından bildirilen basım tarihi, tarafımızca hassasiyetle takip edilecek ve ürün çıktığı gibi sizlere ulaştırılacaktır.
ÖNEMLİ NOT: Bazı durumlarda belirtilen kitap yayınevinde tükenmiş olmasina rağmen bazı perakende noktalarının raflarında tek tük bulunabilir. Ancak okulunuz öğrenci sayısı kadar temin edilemediği için bizde olmaması doğaldır. Sınıfın tamamının ürünü bulması mümkün olmayacağından öğretmeniniz yayınevinin yeni baskısına göre hareket edecektir. Dolayısı ile bu size bir dezavantaj yaratmayacaktır. Eksik ürün gönderimlerinde ayrıca bir kargo ücreti alınmamaktadır.
Bu durum genellikle ithalat gecikmesinden kaynaklanmaktadır. Ithalatçı firmalar ile çok sık diyalog ve işi hızlandırma adına alınabilecek tüm tedbirleri almaya çalışmaktayız. Konu ilgili öğretmeninize aktarılmış olup kendileri ile birlikte hareket edilmektedir. Söz konusu kitap çoğunlukla hiçbir ögrencide bulunmamaktadir. Eksik ürün gönderimlerinde ayrıca bir kargo ücreti alınmamaktadır.
Bu durum genellikle anlık stok sorunundan kaynaklıdır ve en kısa sürede gönderilecektir. Bu yöndeki acil taleplerinizi bilgi@okulsepeti.com.tr adresine göndereceğiniz bir mail ile bizlere iletmeniz halinde detaylı bilgi verilecek işlem gereği yapılacaktır. Eksik ürün gönderimlerinde ayrıca bir kargo ücreti alınmamaktadır.
Eksik olduğunu tespit ettiğiniz ürün, sipariş ile ilgili talep-görüş ve şikayetlerinizi bilgi@okulsepeti.com.tr adresine iletmenizi rica edeceğiz. Size en kısa sürede cevap verilecektir.
ÖNEMLİ NOT: İrsaliyenizde yer almasına rağmen kolinizde yer almayan bazı ürünler aslında sizin adınıza okula teslim edilecek ürünler olabilir. Örneğin yıl içerisinde yapılacak sınav ücretleri gibi. Bu ürün belirlenen tarihlerde parça parça okulunuza teslim edilmektedir. Ayrıca ebadının büyüklüğünden ya da hassasiyetinden dolayı kargoda zarar görmesi muhtemel bazı ürünleri de okula öğrenci adına teslim etmekteyiz. Her iki durumda olan ürünleri de paketinizin üzerinde yer alan ve ayrıca üyeliğinizden de takip edebileceğiniz ‘’Eksik Ürün Bildirim Formu’’nda bu ürünlerle ilgili açıklamalar yer almaktadir.
Eksik olduğunu tespit ettiğiniz ürün, sipariş ile ilgili talep-görüş ve şikayetlerinizi bilgi@okulsepeti.com.tr adresine iletmenizi rica edeceğiz. Size en kısa sürede cevap verilecektir.
Sebebi her ne olursa olsun iade etmek istediğiniz ürünleri karşı ödemeli olarak Yurtiçi Kargo ile tarafımıza gönderebilirsiniz. Bunun için ürünleri 330614543 alıcı koduyla aşağıdaki adrese gönderilmek üzere Yurtiçi Kargo’ ya teslim edebilirsiniz. Diğer kargo firmaları ile gönderimde kargo ücreti kabul edilmemektedir.
İade Adresimiz;
Emek Mah.Nato Yolu Cad.No:280 K:1 Sancaktepe/Istanbul
İade ürünler depoya ulaştıktan sonra müşteriden teyit alınarak sisteme işlenir ve iade süreci başlatılır.
Kapıda ödeme veya havale ile yapılan ödemelerde müşteriden Iban bilgisi talep edilir. Hesaba iade işlemi 7 gün içerisinde gerçekleştirilir.
Kredi Kartı - Peşin
Kredi Kartı - Taksitli (Kuveyt Türk kartına taksit yapılmamakta. Diğer banka kartları 3 taksite kadar vade farkı uygulamamaktadır.)
Havale (Akbank-İs Bankası-Yapı Kredi-Garanti-Finansbank)
 
Maalesef bu islem yapılamamaktadır. Yeni talep edilen ürün için tekrardan sipariş oluşturulmalıdır.
50*50 ve üstü ölçülerde bulunan Tuval kargoda hasar görmemesi adına okula teslim edilmektedir. İlgili ders işleneceği tarihte öğrenci adı ile okula teslim edilmektedir.
Bazı hassas ürünler, örneğin strafor objeler, 70x100 cm. Kraft kağıt gibi, yine kargo ile gönderimde hasar görecekleri için adınıza okula teslim edilmektedir.
Sınav Ücreti ve KAP Denemeleri gibi ürünler yıl içerisinde periyodik zamanlarda kullanılacagı için Okul Yönetimi bilgisinde öğrenci adı ile aralıklarla okula teslim edilmektedir.
Ürünler okula teslim edildiğinde bilgi@okulsepeti.com.tr mail adresinden hangi ürünün kime teslim edildiğine dair bilgilendirme maili gönderilmektedir.
Siparişinizde bulunan kitap, test, materyaller, yayınevi, tedarikçi veya Okul Yönetimi talebiyle iptal veya değişim kararı verildiğinde “ bilgi@okulsepeti.com.tr” adresinden detaylı bilgilendirme yapılmaktadır. Aynı bilgilendirme ile tutar iadesi yapılmasını gerektiren durumlar da bildirilecek ve iade makbuzunuz gönderilecektir.